5 jednoduchých kroků jak třídit odpad

V těchto dnech probíhá pokračování realizace s naším obchodním partnerem Veolia (Suez) a to konkrétně čipováním v obci Mikulovice.

Čipování nádob je prvním krokem k nasazení evidenčně motivačního systému MotivátorX. Přenos dat je realizován automaticky přes náš systém Digistazka T, zároveň s tímto se v provozu začíná testovat také aplikace pro tvorbu digitálního denního záznamu – Digistazka K.

Jsme velmi rádi, že první ohlasy ze strany zákazníka jsou jen pozitivní.

 

Co je to RFID čip a k čemu slouží?

Čipování nádob přináší možnost lépe sledovat množství vyprodukovaného odpadu. RFID čip umístěný na nádobě v sobě nese ukryté unikátní číslo, které je spojeno s GPS lokací nádoby a adresou objektu, ke kterému náleží. Zvážením očipované nádoby a přenesením dat do našeho evidenčního a motivačního systému MotivátorX, pak může obec vyhodnotit získané informace o odpadech a dále analyzovat potřeby obce spojené s odpady.

 

K čemu je čipování dobré?

Primárně je důležitá informace ohledně míry zaplnění popelnic – díky tomu obec může naplánovat optimalizaci svozu odpadu v dané lokalitě.
Zároveň díky čipování a sběru informací obce snadněji vedou statistiky a kontroly skutečně provedených svozů – kromě čip dokáže odeslat informace například o poškození nádoby nebo jejím neúplném vysypání. 
Dispečer svozu odpadu tak má vše pod kontrolou. 🙂  
Moderní technologie tak zkrátka vedou ke zlepšení života obyvatel. Správné využívání moderních technologií navíc může pomoci efektivnějšímu hospodaření, které může mít i pozitivní dopad nejen na finanční stránku, ale také na přírodu a životní prostředí.

 

Mohlo by Vás zajímat…

Jak probíhá čipování nádob?

Jak probíhá čipování nádob?

V těchto dnech probíhá pokračování realizace s naším obchodním partnerem Veolia (Suez) a to konkrétně čipováním v obci Mikulovice.

Velikonoce šetrně k přírodě

Velikonoce šetrně k přírodě

Máme tu Velikonoce! A protože v této době, stejně jako v době jiných svátků vyprodukujeme větší množství odpadu, spotřebujeme více dekorací, materiálu i jídla – pojďme se podívat na možnost, jak slavit šetrně a ekologicky!